Opis

Czujnik czadu El Home CD-75A4 służy do ciągłego monitorowania obecności tlenku węgla w powietrzu oraz wykrywania i alarmowania o przekroczeniu bezpiecznego stężenia tego gazu.

Czujnik tlenku węgla El Home CD-75A4 jest niewielki gabarytowo, zamknięty w jednej obudowie. Zastosowano w nim zaawansowany technologicznie sensor elektrochemiczny oraz elektroniczny układ sterujący, pozwalające na osiągnięcie wysokiego wskaźnika wykrywalności przy małym poborze prądu. Po wykryciu niebezpiecznego stężenia tlenku węgla w powietrzu urządzenie generuje alarm akustyczny i optyczny oraz wyświetla stężenie na ekranie LCD.

CENA: 77,-

Dzięki wbudowanemu termometrowi urządzenie pozwala na bieżącą kontrolę wysokości temperatury w celu sprawdzenia otoczenia pracy sensora. Należy pamiętać, że praca urządzenia w warunkach przekraczających dopuszczalną temperaturę (np. po instalacji w bliskiej odległości od pieca kaflowego) może prowadzić do nieprawidłowego działania lub uszkodzenia sensora.

Czujnik czadu instaluje się na wysokości głowy (np. wysokość montażu w sypialni to ok. 0,7 m, a w salonie 1,5 m od podłogi) w pomieszczeniach zamkniętych, w których istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się tlenku węgla .

UWAGA!

Ponadto każdy egzemplarz czujnika czadu El Home CD-75A4 został indywidualnie przetestowany w polskim laboratorium, w specjalnej komorze pod kątem zadziałania alarmu optycznego i akustycznego, wywołanego obecnością tlenku węgla w atmosferze. Alarm został uaktywniony w czasie poniżej 3 minut przy stężeniu pomiarowym równym 300 p.p.m. (ilość cząsteczek tlenku węgla w 1 milionie cząsteczek powietrza).

Sprawdź jak badane są czujniki czadu i jak prawidłowo je montować:

Specyfikacja techniczna

Czujnik
Napięcie zasilania4,5 V DC
Rodzaje wykrywanych zagrożeńtlenek węgla (czad)
Rodzaj zasilaniaBaterie (3 x LR6 1,5V)
Pobór prądu czujnika – czuwanie / alarm90 μA / 75 mA
Zalecane miejsce instalacjiwewnątrz pomieszczeń
Maks. poziom głośności85 dB / 1 m
Min. wykrywane stężenie tlenku węgla300 p.p.m.
Typ czujnika czaduelektrochemiczny
Zasięg detekcji czujnikaok. 20-25 m²
Współczynnik ochronyIP20
Wyświetlacz LCDTak
Przycisk testuTak
Sygnalizacja niskiego stanu baterii (lub braku zasilania)Tak
Sygnalizacja awariiTak
TermometrTak
Wyjście przekaźnikoweBrak
Temperaturowy zakres pracy czujnika0ºC ~ +40ºC
Wymiary czujnika (W x SZ x G)120 x 90 x 40 mm
Waga netto czujnika220 g
Dane logistyczne
Wymiary opakowania (W x SZ x G)232 x 172 x 47 mm
Waga brutto opakowania300 g
Typ opakowaniaBlister

Pliki do pobrania:


Kategorie: Aktualności